Strona główna
O nas
Aktualności
Kontakt
Jak pomóc?
Jak uniknąć problemów?
Statut stowarzyszenia
Nasza historia
Dla dziennikarzy
Do pobrania
Nasi partnerzy
Ciekawe linki
Galeria zdjęć
Nasze forum
Relacje video
Polecamy nasze Forum

Nowości na e-mail:


Jak uniknąć problemów?

Oto kilka porad jak najlepiej zabezpieczyć się przed podobnymi problemami, jakie nas spotkały. Zastrzegamy, że nawet zastosowanie się do wszystkich porad nie zabezpieczy nikogo przed nieuczciwością drugiej strony. Proponowane tu jednak czynności pozwolą na sprawniejszą egzekucje należnych praw:
  • Umowa przedwstępna sprzedaży powinna być spisana zawsze w formie aktu notarialnego, a nie zwykłej umowy cywilno-prawnej oferowanej przez dewelopera.
  • Warto skonsultować zapisy umowy przed jej podpisaniem z prawnikiem - pozwoli to uniknąć niekorzystnych dla kupującego zapisów.
  • Należy doprowadzić do bieżącego zabezpieczenia wpłacanych kwot na jeden lub wiele ze sposobów:
    • Wpisywanie hipoteki kaucyjnej w księgę wieczystą działki, na której jest prowadzona inwestycja przy każdej wpłaconej racie
    • Korzystanie z rachunków powierniczych w bankach, które wypłacają deweloperowi wpłacone przez kupujących pieniądze w ratach, dopiero po osiągnięciu określonego etapu inwestycji, z zastrzeżeniem iż ostatnia wypłata (min 10%) powinna być wypłacona dopiero w momencie podpisywania finalnych aktów notarialnych sprzedaży.
Zapraszamy do lektury sekcji ciekawe linki oraz na nasze forum gdzie również można znaleźć wiele porad.
 
 
© copyright 2007 template author