Strona główna
O nas
Aktualności
Kontakt
Jak pomóc?
Jak uniknąć problemów?
Statut stowarzyszenia
Nasza historia
Dla dziennikarzy
Do pobrania
Nasi partnerzy
Ciekawe linki
Galeria zdjęć
Nasze forum
Relacje video
Polecamy nasze Forum

Nowości na e-mail:


Nasza Historia

Połączył nas przypadek – kupiliśmy mieszkania w tym samym bloku…

Kiedy nadszedł termin odbiorów mieszkań (styczeń 2007), a deweloper BMR Nova Sp. z o.o. nie do końca wywiązywał się z umów (np. brak prądu w oddawanych mieszkaniach oraz odbiorów branżowych) na forum internetowym mojeosiedle.pl powstał wątek dotyczący naszego bloku. Niestety problemy tam opisywane były dopiero początkiem prawdziwych kłopotów, jakie nas czekały.

Za pośrednictwem forum i informacji rozwieszonych na klatkach schodowych doszło do pierwszego spotkania grupy przyszłych mieszkańców Nieborowskiej 34 w połowie maja 2007 r. Przygotowaliśmy wspólne pismo do BMR NOVA, które nie doczekało się odpowiedzi. Od tego spotkania zaczęliśmy się coraz bardziej integrować i działać wspólnie.

Kiedy na początku czerwca 2007 r. dowiedzieliśmy się, że 'nasz' blok został obciążony hipoteką przymusową w kwocie 2,4 mln zł, było jasne, że problemy BMR NOVA są dużo poważniejsze niż przedstawiał nam to Zarząd spółki. Rozpoczęte zostały rozmowy z deweloperem oraz jego wierzycielami mające na celu przekazanie nam własności mieszkań, za które zapłaciliśmy. Zredagowaliśmy także list otwarty (do pobrania tutaj), który został podpisany przez przedstawicieli 42 mieszkań z naszego bloku.

Ponieważ przedłużające się negocjacje z powodu uników Zarządu BMR Nova nie przybliżały nas do podpisania ugody, wykończenia budynku i przekazania nam mieszkań (mimo, że większość mieszkańców zgadzała się pokryć część długów dewelopera), postanowiliśmy sformalizować nasze działania.

I tak w dniu 14.09.2007 r. powstało Stowarzyszenie Nieborowska 34.

Zainteresowanych szczegółową historią wydarzeń w naszym bloku zapraszamy do lektury Kroniki wydarzeń na Nieborowskiej 34 oraz uzupełnianych regularnie Aktualności.

 
© copyright 2007 template author